Новини

ФАХІВЦЯМИ НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ

     Індустрія барної справи, як будь-який інший ринок, завжди в русі – змінюється культура, технології, відносини,  бізнес-моделі, маркетинг.

     У ДНЗ «Херсонський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» постійно досліджують цей феномен, тримають «руку на пульсі». Але дещо повинно залишатися стабільним, і це  «коріння» – Державний стандарт.

      4 вересня 2019 року  відбувся випуск групи слухачів за професією 5123 «Бармен», який вкотре засвідчив якісне засвоєння компетенцій, креативність, розвиток особистості випускників.

      Голова державної кваліфікаційної комісії, досвідчений керівник еко-садиби «Золотий фазан» Олена Чех зазначила: «Коли ти хороший бармен — гості приходять безпосередньо до тебе, тому що знають, що все буде добре, їм приємно з тобою спілкуватися. У людей є свій стоматолог, психолог, перукар і є свій бармен. Якщо все так, значить, ти фахівець своєї справи».

     Слухач Роман Гніденко підкреслив: «Той, хто думає, що робота бармена, це створення коктейлів, глибоко помиляється. Коктейлі — це крапля в морі. Ми повинні готовити і прибирати робоче місце, слідкувати за запасами напоїв, вирішувати питання закупівлі продуктів і обладнання, а також підтримувати його в робочому стані. Крім того, бармен контролює касові операції і бере участь у складанні карти бару. У професію я прийшов заробляти, але завдяки їй мені стало легко спілкуватися з людьми. У Херсонському центрі ПТО ДСЗ я навчився коктейльному мистецтву і отримую задоволення від своєї роботи».

      Начальник відділу організації професійного навчання Херсонського обласного центру зайнятості Марія Шевчук, яка була присутня на ДКА, наголосила, що сфера громадського харчування Херсонщини постійно відчуває потребу в кваліфікованих кадрах, тому що стрімко розвивається туристично-рекреаційна галузь. «Географія професії «Бармен» – крізь поширена. Предмет праці –  обробка продуктів та напоїв, потребує кваліфікаційних знань. Мету праці – готування та відпуск напоїв, неможливо досягти без засвоєння компетенцій. Саме тому у дорослого населення Півдня України є можливість отримати  якісну професійну освіту, або підвищити кваліфікацію, в тому числі за індивідуальною формою навчання, у Херсонському центрі ПТО ДСЗ», – додала Марія Геннадіївна.

      Фахівцями на народжуються, ними допомагають стати у ДНЗ «Херсонський центр ПТО ДСЗ».