Новини

СТВОРЕННЯ ІНТЕРАКТИВНОГО МАЙДАНЧИКА «У ПОШУКАХ СВОГО ПОКЛИКАННЯ. ВІД ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ДО ПРОФЕСІЙНОГО ВИБОРУ»

Одна з головних цілей сучасної освіти – розвиток в учнівської молоді зацікавленості і потреби в самовизначенні. Враховуючи вікові особливості, інтереси і потреби учнів загальноосвітніх шкіл та використовуючи потужну матеріально-технічну базу, ДНЗ «Херсонський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» створює необхідні умови для формування у школярів орієнтації на робітничі професії, затребувані на ринку праці. Рішення задач профорієнтації здійснюється в різних видах діяльності учнів: пізнавальної, суспільно корисної, комунікативної, ігрової, трудової            .

8 листопада 2019 року для старшокласників Новокаховської загальноосвітньої школи №1 ім. А.П. Довженко (директор О.М. Зуйко) був створений інтерактивний майданчик «У пошуках свого покликання. Від профорієнтаційної роботи до професійного вибору», де школярі мали можливість за професійними локаціями ознайомитися з широким діапазоном освітніх послуг та перевагами навчання у Херсонському центрі ПТО ДСЗ, переглянути відеоролики про професії, поспілкуватися зі слухачами та майстрами виробничого навчання, взяти участь у майстер-класах за одинадцятьма професіями.

Практичним результатом проведеного заходу стало підвищення мотивації старшокласників до більш свідомого вибору подальшого життєвого шляху, заохочення школярів до участі у заходах, що поліпшує рівень обізнаності учнів у питаннях профорієнтації, зацікавленість в обговорюванні проблем при виборі професії.

Інтерактивна форма проведення профорієнтаційної роботи дала можливість учнівській молоді усвідомити, що особливістю сучасного світу професій є поліпрофесіоналізм.  Людині необхідно прагнути опанувати не одну професію, а декілька суміжних. У свою чергу, адекватність вибору і рівень освоєння професії впливають на всі сторони і загальну якість життя. Саме тому профорієнтація є необхідною умовою для професійного самовизначення особистості старшокласника.