Новини

ВИПУСК КАСИРІВ ТОРГОВЕЛЬНОГО ЗАЛУ

Професія «касир торговельного залу» займає одне з перших місць в «гарячій десятці» найбільш затребуваних фахівців. Цьому сприяє розвиток торгівлі та, відповідно, збільшення кількості супермаркетів.

Дійсно, щодня відвідуючи магазини, ми зустрічаємося з представниками цієї професії. Адже із кошиком продуктів або інших товарів всі обов’язково проходять через касу, і кожен покупець хоче аби його швидко та якісно обслужили.

Без професії касира складно уявити сферу послуг і торгівлі. Саме він стає першою або останньою особою, з якою спілкується людина, тому саме по його роботі оцінюють весь заклад. Незважаючи на велику кількість терміналів й інших систем електронних розрахунків, більша частина процесів грошового обміну досі відбувається саме завдяки роботі касира.

Не зважаючи на це, часто на дверях супермаркетів або в газетах можна зустріти оголошення такого змісту: «Терміново потрібен касир». Здавалося б, чому таке привабливе місце вакантне. Адже на перший погляд, працювати касиром дуже просто: вибити чек та перерахувати гроші. Насправді, не все так легко. І в цьому переконані фахівці у ДНЗ «Херсонський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

4 липня 2019 року відбувся випуск групи слухачів КТЗ.2-6 за професією 4211 «Касир торговельного залу». Окрім опанування загальнопрофесійних знань та умінь, специфічних професійних питань з охорони праці, майбутні касири  набули  необхідні професійні знання та уміння для виконання трудових функцій, для швидкого адаптування до змін у професійній діяльності, що є складовими відповідної професійної кваліфікації. Про це яскраво свідчать результати проведення державної кваліфікаційної атестації під головуванням менеджера з персоналу торгівельної мережі ТОВ «Авіон» Марії Гуленко. «Касир – це працівник, який має працювати не тільки з грошима, пластиковими картками, електронними грошима, а й вміти спілкуватися з людьми. І окрім відмінного знання касового апарата, потрібні терпіння, стриманість», – зазначила фахівець.

Переконані, що виявлені під час навчання у Херсонському центрі ПТО ДСЗ та виробничої практики на торговельних підприємствах Херсонщини загальні здібності й уміння допоможуть майбутнім касирам досягати успіху в особистісному і професійному житті, набувати соціальної самостійності та забезпечують ефективну професійну й міжособистісну взаємодію.