Новини

ЕФЕКТИВНИЙ, ПРАКТИЧНИЙ ТА ДОСТУПНИЙ БІЗНЕС-КУРС

Підприємництво – двигун економіки та основа заможності будь-якої процвітаючої країни. А розвиток підприємництва — це один із найпотужніших ресурсів зайнятості та доходів регіонів і населення. Курс, що проводиться у ДНЗ «Херсонський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» в партнерстві з базовими філіями Херсонського обласного центру зайнятості у рамках Міжнародного проєкту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за сприяння уряду Данії, відповідає на всі питання про те, як створити власний бізнес чи стартап в Україні.
В рамках цієї програми 26 липня завершили навчання потенційні підприємці Херсонщини. Очікуваний результат: учасники бізнес-тренінгу змінили позицію та поведінку з пасивної на активну; навчилися виявляти та визначати черговість задач; вирішувати свої бізнес-питання; підтвердили свою бізнес-ідею та продумали перспективи масштабування бізнесу; склали та почали реалізувати план дій; навчилися враховувати взаємодію свого бізнесу з навколишнім середовищем; навчалися за рахунок своєї практики та досвіду інших; співпрацювали з іншими та розподіляти ресурси; придбали почуття впевненості.
Під час навчання потенційним тренером МОП Ольгою Рашевською застосовувалося багато інтерактивних методів навчання, серед них – ділова гра, в ході якої учасники засвоїли теоретичну частину та придбали практичні навички в сферах, які складають основу будь-якого бізнесу: бізнес-цикл, планування бізнесу, підтримка позитивного балансу, засвоєння системи ведення облікової документації.
Квінтесенцією знань, отриманих потенційними підприємцями у Херсонському центрі ПТО ДСЗ став захист бізнес-планів, на якому головою був досвідчений підприємець, засновник багатьох міжнародних та регіональних проектів, керівник ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» Павло Ярмій. Він відмітив високий рівень підготовки слухачів Центру та зазначив: «Ви берете на себе важке завдання прийняття основних рішень у процесі виробництва товарів чи послуг, ті нерутинні рішення, які й визначають курс діяльності підприємства. Будьте відповідальними за наслідки цих рішень. Впевнений, що у вас все вийде».
«Участь у подібних програмах дає можливість завтрашнім роботодавцям знаходити бізнес-партнерів, отримувати консультації, брати участь в тренінгах, переймати європейський досвід. А також брати участь у інших програмах Державного центру зайнятості», – наголосила директорка Херсонського центру ПТО ДСЗ Світлана Ткачук.
Сподіваємося, що знайдені ідеї та стратегії допоможуть потенційним представникам малого і середнього бізнесу щодня боротися зі штормами, щоб утриматися на плаву, кардинально не змінюючи курсу.