Новини

ВИПУСК ФАХІВЦІВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ

8 серпня 2019 року в ДНЗ «Херсонський центр ПТО ДСЗ» відбувся випуск третьої групи слухачів за професією «Плодоовочівник». Здобувачі освіти, що отримали направлення районних філій Херсонського обласного центру зайнятості, під час державної кваліфікаційної атестації продемонстрували добрі теоретичні знання та практичні навички з основ агротехніки і технології вирощування плодових і овочевих культур, вирощуваних у даній зоні; терміни і техніку виконання робіт з вирощування овочів у відкритому і закритому ґрунті; основні районовані сорти, їх господарську характеристику; види добрив, способи і терміни їх внесення в ґрунт; види хвороб і шкідників сільськогосподарських культур, способи боротьби з ними.

Майбутні плодоовочівники виконували основні роботи з підготовки ґрунту до висівання і садіння сільськогосподарських культур; підготовлювали і вносили у ґрунт органічні та мінеральні добрива; підготовлювали і висівали насіння та садили розсаду; виконували роботи з догляду за плодовими та овочевими культурами.

Традиційно головою кваліфікаційної комісії був вчений агроном, досвідчений фахівець АТФ «Таврія» Бураков Іван Іванович. З боку роботодавців членом комісії був присутній Найдьон Павло Миколайович, приватний підприємець, керівник підприємства сільськогосподарського напрямку.

Кваліфікаційна комісія засвідчила, що всі слухачі опанували курс професійно-теоретичного навчання, набули необхідних навиків професійно-практичної підготовки  для подальшої роботи за обраною професією.   Рішенням Державної кваліфікаційної комісії випускникам був присвоєний освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» з професії «Плодоовочівник» 1 розряду та видано свідоцтво Державного зразка про присвоєння робітничої кваліфікації.