ПРОЄКТИ

1. У рамках Міжнародного проєкту Міжнародної організації праці за підтримки Уряду Данії «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» ДНЗ «Херсонський ЦПТО ДСЗ» (далі – Центр) є стейкхолдером Місцевого партнерства у сфері зайнятості в м. Херсон.

Партнерами проєкту є Херсонський обласний центр зайнятості, Херсонська міська рада, Херсонський міський центр зайнятості, громадські організації м. Херсон, навчальні заклади м. Херсон, Херсонське регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців.

Зміст проєкту: координація спільних дій щодо покращення ситуації зайнятості на території міста Херсона щодо взаємодії у таких напрямках співпраці:

  • сприяти підвищенню якості зайнятості;
  • прогнозувати та мінімізувати негативні наслідки соціально-економічних змін у сфері зайнятості та ринку праці у межах та спосіб, визначені чинним законодавством, та пропонувати заходи, що призводять до створення робочих місць та економічного розвитку у громаді міста Херсона;
  • підтримувати інновації у сприянні зайнятості;
  • просувати місцеві стратегії, спільно планувати та приймати місцеві програми у сфері розвитку людського потенціалу для досягнення та збереження високого рівня зайнятості;
  • розвивати підходи, що дозволяють узгодити освітні потреби з потребами ринку праці та заохочувати до неперервної освіти;
  • сприяти консультаціям з роботодавцями, профспілками та неурядовими організаціями, що представляють громадське суспільство;
  • сприяти розвитку конкурентноспроможності громади міста Херсона на основі сталого економічного розвитку, досягнутого через ефективну професійну підготовку та якісні людські ресурси;
  • досягати широкого охоплення громадян міста заходами, пов’язаними з        зайнятістю;
  • сприяти збільшенню зайнятості через покращення навичок адаптації до гнучкості ринку праці та попереджати соціальну ізоляцію вразливих груп населення;
  • посилювати соціальну інтеграцію та надання можливостей для вразливих груп населення;
  • сприяти покращенню умов життя та праці у межах повноважень, передбачених чинним законодавством.
  • «Рослинництво»;
  • «Овочівництво»;
  • «Плодівництво»;
  • «Вирощування ягідних культур у фермерських господарствах»;
  • «Виноградарство»;
  • «Вирощування квітів та різних видів декоративних рослин».

2. Участь Центру у Міжнародному проєкті «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», в межах освітнього курсу «Школа фермерства 2.0».

Партнерами проєкту є Deutscheт Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit GmbH за дорученням Уряду Німеччини, ГО «Покоління «ЗЕД».

Зміст проєкту: залучення багатьох зацікавлених сторін та організація курсів перекваліфікації, орієнтованих на потреби ринку праці задля підвищення рівня ВПО. У рамках проєкту розроблено та впроваджено короткострокові онлайн курси з основ сільського господарства для потенційних фермерів за напрямами підготовки:

3. Участь Центру у Міжнародному проєкті «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» в межах Програми FUTURE PROFI за напрямком реалізації компоненту «Професійні кваліфікації».

Партнерами проєкту є Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії, Міністерство освіти і науки України.

Зміст проєкту: впровадження кваліфікацій та підготовка фахівців у секторі енергоефективності. У рамках проєкту розроблено короткостроковий навчальний курс у напрямку енергоефективності «Підвищення енергоефективності об’єктів ЖКГ».

4. У рамках Міжнародного проєкті «IT SKILLS UP» підвищення ІТ навичок для освітян.

Партнерами проєкту є Німецьке товариство з міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), ГО «Маріупольський ІТ кластер»

Зміст проєкту: опанування педагогічними працівниками сучасних цифрових інструментів, що сприятиме підвищенню ефективності навчального процесу, зокрема в дистанційному форматі.

5. Участь у проєкті «Дороги Вина та Смаку Херсонщини».

Партнерами проєкту є Херсонський обласний центр зайнятості, ГС «Дороги Вина та Смаку Херсонщини».

Зміст проєкту: організація та розвиток еногастрономічних туристично-рекреаційних маршрутів, розвиток малого підприємництва, розбудова місцевих територіальних громад шляхом підбору працівників для укомплектування потреби роботодавців-учасників еногастрономічних туристично-рекреаційних маршрутів Херсонщини, їх попереднє професійне тестування та підготовку, проведення навчальних семінарів, в тому числі майстер-класів для підприємців-початківців у сфері еногастрономічного туризму тощо.